عودت(برگشت) کالاهای تحویلی از سوی خریدار، فقط به مدت یک هفته از زمان تحویل و در صورت باز نشدن بسته بندی کالا ها توسط خریدار، صورت می پذیرد. ضمناً مبلغ واریزی از سوی خریدار پس از تائید کارشناسان فروش و کسر هزینه ارسال و 9% به عنوان مالیات به حساب خریدار واریز می گردد. نکته حائز اهمیت این است که کالاهایی که بصورت سفارشی تولید و عرضه می شوند، از این قانون مستثنی هستند و در زمان  ثبت سفارش می بایست هزینه کالا تسویه گردد.

به دلیل رعایت اصول بهداشتی از عودت کالا به صورت سلیقه ای معذوریم. لطفاً در خرید خود کمال دقت را بکار گیرید.

تعهدات فروشنده و خریدار

فروشنده = فروشگاه اینترنتی “نیلوکس” به آدرس اینترنتی: nilux.ir

خریدار = شخص حقیقی یا حقوقی ارسال کننده فرم سفارش خرید

١ – فروشنده متعهد می گردد از اطلاعات شخصی و فردی خریدار، در حد اختیار و توان مراقبت کرده و این اطلاعات را کاملاً محرمانه تلقی نماید و به هیچ فرد حقیقی و یا حقوقی مگر با مجوز رسمی و قانونی ارائه نکند.

٢ – فروشنده موظف است اطلاعات دقیق و کامل کالا را در اختیار خریدار قرار دهد.

٣ – فروشنده موظف است کالای سالم و بی نقص را مطابق با آنچه معرفی شده(مطابقت مدل و نام محصول) طبق شرایط برای خریدار ارسال کند. در صورت ارسال کالا با استفاده از شبکه پستی کشور، “نیلوکس” مسئولیتی در قبال آسیب دیدن محصول به دلیل جا به جایی نادرست توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ندارد.

۴ – فروشنده موظف است پس از دریافت فرم و تائید سفارش در زمان تعیین شده از سوی خریدار، کالای خریداری شده را آماده و در بسته بندی مناسب به دست خریدار برساند. در صورت ارسال سفارش توسط پست، هرگونه اختلال و تاخیر بعد از تحویل جنس به پست، در طی عملیات پستی به عهده شرکت پست جمهوری اسلامی ایران است.

۵ – در صورتی که کالا در شهر تهران توسط پیک و در سایر نقاط توسط پست تحویل داده شد، در صورت معیوب بودن محتوای داخلی کالا، خریدار موظف است قبل از تحویل قطعی کالا نسبت به کنترل سلامت و اصالت کالا مشابه آنچه در سایت ثبت شده اقدام کند. بدیهی ست در صورت تحویل کالا هیچ گونه مسئولیتی برعهده فروشگاه نخواهد بود.

۶ – فروشنده می تواند بنا به تشخیص و به هر دلیل سفارش را لغو کند و از ارسال سفارش خودداری کند. بدیهی است در صورت نیاز، هماهنگی های بعدی می بایست توسط فروشنده و خریدار انجام پذیرد و در صورت واریز وجه از سوی خریدار، مبلغ سفارش نیز به یکی از حساب های بانکی خریدار که از سوی وی اعلام شده عودت داده شود.

٧ – خریدار موظف است اطلاعات دقیق و کامل خود را برای دریافت سفارش از طریق پست و یا پیک در اختیار فروشنده قرار دهد. مسئولیت اطلاعات ثبت شده جهت ارسال بر عهده خریدار است و در صورتی که مشخص شود کالا به دلیل نقص در ثبت اطلاعات مانند آدرس و یا نام تحویل گیرنده، امکان تحویل نداشته می بایست هزینه حمل مجدد از سوی خریدار پرداخت گردد.  

٨ – خریدار موظف است قبل از ارسال فرم سفارش و خرید هر کالایی، اطلاعات لازم در مورد کالا را کسب کند و سپس سفارش خود را ثبت کند. اطلاعات محصول به درستی و کامل در زمان تولید محتوا از سوی فروشگاه در صفحه محصول قرار داده شده است اما ممکن است به دلایل مختلف تصاویر محصول از لحاظ رنگ کمی متفاوت با اصل کالا باشد. به طور مثال کالایی مانند تیشرت ممکن است از لحاظ طیف رنگ در تصاویر با یک پرده اختلاف به ثبت برسد که این مورد به دلیل استفاده از امکانات مختلف تصویر برداری مانند فلش های عکاسی امری بدیهی ست.

٩ – خریدار پس از تائید سفارش خرید از طرف فروشنده و در وضعیت “پرداخت شده”، “در حال بررسی” و “ارسال شد” نمی تواند درخواست انصراف سفارش دهد.

١٠ – خریدار موظف است هنگام دریافت کالا از مامور پست یا پیک نیلوکس کاملاً آن را بررسی و در صورت مشاهده آثار شکستگی و آسیب دیدگی از قبول آن خودداری کند. فروشنده مسئولیت شکستگی و یا معیوب بودن ظاهر و بسته کالا را بعد از دریافت کالا توسط خریدار را به عهده نمی گیرد.

١١ – خریدار موظف است هنگام مراجعه مامور پست در محل مشخص شده در فرم سفارش، برای دریافت کالا حضور داشته باشد و در صورت عدم حضور در محل، ظرف مدت تعیین شده در اعلامیه شرکت پست به واحد پستی محل سکونت خود مراجعه و جهت دریافت کالا اقدام کند. مرسوله هایی که از طریق پیک و در مناطق 22 گانه شهر تهران ارسال می شود، در صورت عدم تحویل به انبار “نیلوکس” عودت داده می شود. بدیهی است در صورت عدم حضور خریدار در محل اعلام شده به هنگام سفارش و برگشت محصول، مسئولیت و هزینه ارسال مجدد با خریدار خواهد بود.

۱۲ – برای سفارش هایی که توسط پیک ارسال می گردد (مناطق ۲۲ گانه تهران)، پیک متعهد به تحویل سفارش “صرفا” در محل درب ورودی اولیه ساختمان به مشتری می باشد. لذا خریدارانی که در مجتمع های مسکونی یا اداری حضور دارند می بایست به درب ورودی ساختمان مراجعه کرده و محصول را تحویل گیرند.

١۳ – در صورتی که خریدار از قبول کالای ارسال شده توسط شرکت (به وسیله پست یا پیک) خودداری کند و در صورت مرجوع شدن سفارش و به واحد پستی جهت دریافت کالا مراجعه نکند، موظف به پرداخت هزینه ارسال مجدد بوده و “نیلوکس” هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم رسیدن محصول به دست خریدار ندارد.

۱۴- در صورتی که مشخص شود اجناس ارسالی از سوی فروشنده در زمان تحویل به خریدار با سفارش ثبت شده در سایت هم خوانی ندارد(از لحاظ نام و مشخصات مندرج بروی محصول)، کلیه هزینه ها جهت تعویض و تحویل مجدد اجناس به عهده “نیلوکس” می باشد. عنایت داشته باشید که کالاها در زمان تصویر برداری ممکن است از لحاظ رنگ کمی متفاوت تر از محصول فیزیکی باشند که این امر در زمان تصویر برداری و استفاده از تجهیزات نورپردازی امری بدیهی ست. ضمناً کالای خریداری شده توسط خریدار در صورت باز شدن بسته بندی غیر قابل عودت (برگشت) می باشد. به این دلیل که کلیه کالاهای ارسالی از لحاظ مشخصات محصول با اطلاعات مندرج به روی بسته هم خوانی دارد و نیازی به باز کردن پلمپ محصولات نیست.

۱5 – خریدار موظف است قبل از خرید، اطلاعات موجود در صفحه “شرایط و ضوابط” را مطالعه نماید.

تماس با ما